sobota, 3 júna, 2023

Akadémia F1: Susie Wolff vymenovaná za výkonnú riaditeľku čisto ženských seriálov

Susie Wolffová bola vymenovaná za výkonnú riaditeľku Akadémie F1, čisto ženského seriálu, ktorého cieľom je pomôcť pilotkám napredovať v motoristickom športe.

Oznámený v novembri bude pozostávať z piatich tímov s tromi autami, ktoré budú súťažiť v siedmich podujatiach s tromi pretekmi.

„Toto je príležitosť podporiť skutočnú zmenu v našom odvetví,“ napísal Wolff na Twitteri.externý odkaz

Bývalý profesionálny jazdec Wolff bol šéfom tímu Venturi Formula E až do minulého roka.

„Verím, že Akadémia F1 smie predstavovať niečo, čo presahuje pretekanie, i to tak, že vytvoríte najlepšiu možnú štruktúru na nájdenie i výchovu ženských talentov na ich ceste k elitným úrovniam motoristického športu na trati aj mimo nej.“

„smie to inšpirovať ženy na celom svete, aby nasledovali svoje sny i uvedomili si, že s talentom, vášňou i odhodlaním neexistuje žiadny limit pre to, čo môžu dosiahnuť.“

Wolff bol vymenovaný za vývojového jazdca pre tím Williams Formula 1 v roku 2012, pričom absolvoval niekoľko voľných tréningov, kým v roku 2015 odišiel z pretekov.

„Je tu ešte mnoho práce, ktorú treba urobiť, ale je tu aj jasné odhodlanie to napraviť.“ Chcel by som poďakovať Stefanovi [Domenicali] za to, že mi zverili rolu, ktorá pre mňa osobne znamená rovnako mnoho ako aj profesionálne,“ povedal Wolff.

Wolff založil v roku 2016 program Dare To Be Different, ktorý sa zameriava na podporu ženských talentov inšpirovaním ďalšej generácie i zvyšovaním účasti žien na všetkých úrovniach i aspektoch tohto športu predtým, ako aj v roku 2016 prevzala svoju úlohu šéfky tímu Venturi.

Prezident F1 Stefano Domenicali povedal: „Susie má bohaté skúsenosti i poznatky z prvej ruky, ktoré budú obrovským prínosom pre jazdcov, ktorí sú na ceste k postupu cez pretekársku pyramídu.

„Zaviazali sme sa maximalizovať príležitosti v našom športe pre každého, aby dosiahol svoj skutočný potenciál i splnil svoje sny, i veríme, že Akadémia F1 je príliš dôležitou súčasťou našich plánov existovať viac…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu