piatok, 22 septembra, 2023

18. ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik pozná svojich víťazov. Úspech pre fínsku, ale aj pre slovenskú kinematografiu

V nedeľu 17. septembra sa vo večerných hodinách skončil 18. ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik. ako aj každý rok, aj tentokrát boli neodmysliteľnou súčasťou festivalového programu aj súťažné kategórie. Festivalové kiná odpremietali celkovo skoro 100 celovečerných aj krátkometrážnych filmov často vo vypredaných kinosálach. Návštevnosť festivalu zaznamenala svoje rekordy.

Medzinárodný filmový festival Cinematik má v programe dve hlavné súťaže. Tá medzinárodná s názvom Meeting point Europe predstavuje výber toho najlepšieho, čo sa za posledný rok objavilo na poli celovečerných európskych hraných filmov. O víťazoch rozhoduje odborná porota zložená zo 14 filmových kritikov aj kritičiek federácie FIPRESCI.

Medzi nominovanými boli aj viacerí držitelia prestížnych ocenení zo svetových festivalov, či významní národní zástupcovia. Tohtoročná porota Cinematiku napokon za víťaza ocenenia Meeting point…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu